Rafał Prusinowski

Rafał Prusinowski

Psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia.
Magister psychologii na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie na ścieżce klinicznej. Ukończył I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Centrum TSR. W trakcie 4-letniego szkolenia terapeutycznego w ujęciu integracyjnym atestowanego przez PTP. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Doświadczenie w pracy indywidualnej jak i grupowej zdobywał między innymi w: Pogotowiu „Niebieska Linia”, Centrum Alzheimera, Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym przy Fundacji ITAKA, Pogotowiu Psychologicznym, Przystani Psychologicznej, Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej,  korporacjach oraz prywatnym gabinecie. Współtworzy również wiele projektów mających na celu przeprowadzanie warsztatów psychoedukacyjnych dla młodzieży.
Posiada doświadczenie w pracy z młodzieżą (od 13 roku życia) oraz dorosłymi w obszarach: interwencji kryzysowej, przeciwdziałania przemocy, procesów związanych z zmianą i rozwojem, umiejętności interpersonalnych, zaburzeń lękowych, depresji , relacji i związków. Poza praktyką psychologiczną rozwija się naukowo badając między innymi efektywność treningów poznawczych z wykorzystaniem gier wideo.”